Haber

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için oy verme işlemi sona erdi.

Türkiye genelinde 2. tip Cumhurbaşkanlığı seçimi için oy verme süreci saat 17.00’deki prestijle tamamlandı.

Seçim için ülke genelinde 973 ilçede ve 1094 ilçe seçim kurulunda 191 bini aşkın sandık kuruldu.

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimde yarıştı.

Saat 17.00’den sonra gelen seçmenler oy kullanamayacak, ancak saat 17.00’de sandıkta bekleyen seçmenler lider tarafından sayıldıktan sonra sırayla oy kullanabilecek.

YASAKLAMALAR DEVAM EDİYOR

Seçim yasakları kapsamında 06.00-00.00 saatleri arasında alkollü içki satışı yapılamayacak, genel mekanlarda alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasaklanacak. Oy kullanma süresi boyunca Cümbüş mekanları kapalı kalacak, eğlence niteliğindeki lokantalarda sadece yemek servisi yapılabilecektir.

Düğün, seçim yasaklarına ve belirtilen kurallara uyulması kuralı ile saat 18.00’den sonra yapılacak.

Güvenlik ve düzeni sağlamakla görevli olanlar dışında kimse silah taşıyamayacak. Radyolar ve her türlü yayın organları, seçim günü saat 18.00’e kadar seçim ve seçim sonuçlarına ilişkin haber, tahmin ve yorum yapamayacak. Ancak YSK, 18.00-21.00 saatleri arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında seçimle ilgili haber ve duyuruları yayınlayabilecek.

Tüm yayınlar seçim günü saat 21:00’den sonra yapılacak, ancak YSK’nın gerekli görmesi halinde saat 21:00’den önce yayın yapılmasına karar verilebilir. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu