Haber

BBP Genel Başkanı Destici, partisinin il başkanları toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, “Vatanımıza sahip çıkacağız. İstiklalimize, hürriyetimize, topraklarımıza, bayrağımıza, mukaddes mirasımıza, Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetlerine sahip çıkacağız. Birlikte yürüyeceğiz. birlikte karar verin, birlikte var olmaya devam edin.” söz konusu.

İl başkanlarının parti merkezindeki toplantısı öncesi yaptığı basın açıklamasında Destici, beyin sarsıntısı alanında şehit olan Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu ile hayatını kaybeden Piyade Sözleşmeli Er Adem Avunan’ın ailelerine başsağlığı diledi. Claw-Lock operasyon alanında yaralanarak tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kayseri’nin İncesu ilçesinde dün meydana gelen depremleri hatırlatan Destici, “Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” söz konusu.

Afetten bu yana teyakkuz halinde olduklarını belirten Destici, depremden etkilenen illerde arama kurtarma çalışmalarının ardından yardım çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Çalışmaları incelemek için dün Diyarbakır’a geldiğini hatırlatan Destici, “Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yardım kadar yanlarında olmamıza ihtiyacı var.” ifadeleri kullandı.

Diyarbakırlı anneleri ziyaretine değinen Destici, şunları söyledi:

“Türkiye’de her şeyi ama her şeyi sömüren terör örgütlerinin savunucusu olan Türkiye düşmanlarının Türkiye’deki emel ve çıkarlarının bekçisi olma şevki ve hayaliyle Türkiye’nin ve Türk milletinin varlığına savaş açmıştır. kozmik insani değerlerin maskesi, tüm milletimizin değer düşmanı, devlet ve millet düşmanlığını amaç ve söylemlerinin merkezine koyanların, işbirlikçilerinin, potansiyel ve müstakbel ortaklarının, Diyarbakır anneleriyle ilgili.”

Kadına yönelik şiddetle mücadele

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne de değinen Destici, “İslamiyet öncesi Türk toplumlarında kadının erkeklerle eşit haklara sahip bireyler olması, tüm tarihçiler tarafından milletimizin ayırt edici özelliklerinden biri olarak kabul edilmektedir.” dedi.

Destici, mutlu, huzurlu, inançlı bir ülke ve millet olma yolunda dikkat edilmesi gereken en değerli konulardan birinin kadına yönelik ayrımcılığa karşı mücadele etmek olduğunu söyledi. ve kapsamlı bir çalışmanın gerekli olduğu.

“Birbirleri hakkındaki düşünceleri açığa çıktı”

Destici, Millet İttifakı’nı oluşturan tarafların Türkiye’nin dış ilişkilerini ve güvenlik politikalarını öncelikli olarak ilgilendiren gelişmeler hakkında yorum yapmadıklarını belirterek, “Birkaç gündür kendi aralarında yaşanan ilginç olaylarla meşgul görünüyorlar.” söz konusu.

Destici dedi ki:

“Yaşananlar, defalarca konuştuğumuz camianın iki tarafını bir kez daha büyük bir netlikle önümüze sermiştir. onun hakkında yazılanlar ve söylenenler ayıptı.Hakaretlerin sahipleri, Bugün yazdıklarında ve söylediklerinde hata yapmadıklarını aksine ilk günkü görüşlerinde haklı olduklarını söylüyorlar.İlk sayıda, birbirleri hakkındaki duygu ve düşünceleri tüm netliğiyle ortaya çıktı.”

ABD’nin politikalarına ve Türkiye’ye yönelik hamlelerine altı siyasi partinin ve HDP’nin herhangi bir itirazını hatırlamadığını belirten Destici, “Meral Akşener’in altılı masadan ayrılıp tekrar dönmesi sürecinde dış basın, FETÖ’nün internet üzerinden yayın yapan sözcüleri, “PKK’nın yazdıklarını ve Türkiye’yi ne yöne yönlendirmeye çalıştıklarını gördük. Türk milleti, Türkiye’nin sınırlarını ve seçimleri aracılığıyla onların gerçek yüzlerini biliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

“Vatanımızı savunacağız”

Türkiye’nin Cumhur İttifakı yani BBP’ye ihtiyacı olduğunu ifade eden Destici, “Bu ancak sizlerin desteğiyle olur. Size net söyleyebilirim, sizlerin yönüne, sizin değerlerinize ve inançlarınıza göre tarafımızı belirledik. Adayımız. Bizim tarafımız da bellidir.Cumhurbaşkanı adayımız, Cumhurbaşkanımızdır.” söz konusu.

Sorunun iktidar ve muhalefet sorunu değil, egemenlik sorunu olduğuna işaret eden Destici, şunları kaydetti:

“Mesele şu ki, Türkiye’nin idaresini yabancılar değil, milletimiz tayin ediyor ve milletimizin kendini koruması gerekliliği. Biz vatanımıza sahip çıkacağız. İstiklalimize, hürriyetimize, topraklarımıza, bayrağımıza, mukaddes mirasımıza, vatanımıza sahip çıkacağız. Muhsin Yazıcıoğlu’nun emanetleri.Birlikte yürüyeceğiz,birlikte karar vereceğiz,birlikte var olacağız.Orada olmaya devam edeceğiz.Bireyler olarak çok değerli görevlerimiz var.Çok çalışacağız,inşallah hak ettiğimiz sonuçları alırız ve yolumuza devam ederiz. Partimizi, ülkemizi ve milletimizi hak ettiğimiz yere getirelim.”

Destici konuşmasının ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü parti merkezinde kadınlara gül vererek kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu