Haber

Avustralyalı milletvekili yerli içki geleneğini içtikten sonra hastalandı

Avustralyalı milletvekili ve eski Başbakan Yardımcısı Michael McCormack, dün Mikronezya’ya yaptığı resmi ziyarette servis edilen yerli içeceği ‘geleneksel olarak’ içtikten sonra hastalandı. McCormack, önce gözlerinin kısıldığını daha sonra hastaneye kaldırıldığını ve yerel geleneklere saygı duyduğu için Sakau’yu bir yudumda içtiğini ifade etti.

Milletvekili McCormack, Avustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong ile Pasifik ülkelerine yaptığı resmi ziyaret kapsamında Mikronezya’da servis edilen ülkenin yerel içeceği Sakau’yu bir yudumda içti. Sakau içtikten sonra aniden rahatsızlanan McCormack, kaldırıldığı hastanede susuzluktan tedavi altına alındı. Durumunun iyi olduğunu anlatan vekil şunları söyledi;

“Yerel geleneklere saygımı göstermek için koca bir kase Sakau içtim. Şimdi kendimi çok daha uygun hissediyorum.”‘Gençliğimden beri bu kadar fazla uyumadım’ Gözlerimi kısarak, hemen Dışişleri’ne haber verdim. Masada bulunan Bakan, kendisine uzatılan kovanın içine kustu. McCormack, kaldırıldığı hastanede susuzluk nedeniyle tedavi gördü ve 14 saat uyudu. Milletvekili, milletvekilliği boyunca ve hatta gençliğinden beri hiç bu kadar uyumadığını belirtti. . Sakau, Pasifik bölgesinde kava içecek ailesinin güçlü bir çeşidi olarak bilinir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu